Pravidelně Vám přinášíme nejrůznější tipy, triky, návody a recenze ze světa Apple. Pokud používáte Apple zařízení, nezapomeňte nás sledovat!

Pokuty z historie Applu

Business Applu není čistě jen o tučných ziscích, ale s jeho prodejem je spjata i spousta vysokých pokut. My Vám krom té, o které jsme se dozvěděli právě včera, přinášíme některé z nich.

Včerejší pondělí přineslo pro jablíčko nepříliš radostnou zprávu. Jedná se o mastnou pokutu ku prospěchu univerzity ve Wisconsinu a to ve výši 5,6 miliardy korun.

Univerzita podala na Apple žalobu a to o porušení patentu z roku 1998 týkajícího se technologie mikroprocesorů patřícího do zařízení iPhone 5s, 6 a 6 Plus. Nemělo se jednat o porušení zaviněné, na což soud reagoval „pouhou“ pokutou ve výši 5,6 mld. korun.

Dalším přestupkem bylo letošní červnové diktování prodejních cen jablečných produktů na Taiwanu pro zdejší telekomunikace. Místní zákonu jsou však proti a tak byl Apple potrestán 16,5 milionovou pokutou.

Vůbec největší navržené penále historie Applu a čtvrté nejvyšší v celé Americe evidujeme z roku 2010, kdy se jednalo o údajné zneužití 3 patentu společnosti Mirror Worlds Technologies pod názvy Cover Flow (procházení hud. alb), Spotlight (prohledávání disků) a Time Machine (pravidelné zálohování počítače). Tehdy šlo o gigantickou sumu 625ti milionů USD.

Jak sami můžete vidět, většinou se jedná o soudní spory v rámci porušení nějakých autorských práv, což je ve Spojených státech velice „oblíbené“.

tým AppleParts.cz

appleparts.cz

appleparts.cz

Prodej náhradních dílů a příslušenství pro zařízení Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 − = 4

Okomentujte nás také na Facebooku