Pravidelně Vám přinášíme nejrůznější tipy, triky, návody a recenze ze světa Apple. Pokud používáte Apple zařízení, nezapomeňte nás sledovat!

Největší dodavatelé Applu !

V dnešním článku se budeme věnovat společnostem, které díky spolupráci s Applem rozkvétají a nabírají na velikosti.

Jedná se především o firmy Foxconn, TSMC a kupodivu i Samsung.

Foxconn obstarává Kaliforňanům hlavní výrobu iPhonu, iPadů či iPodů. Jedná se o firmu sídlící v Tchaj-wanu, která má pobočky např. i v České republice (Pardubice, Kutná Hora) a zabývá se zejména výrobou elektroniky a počítačových součástek.

Letošní rekordní prodeje telefonů firmě zajistily 56% nárůst meziročního obratu, což znázorňuje největší obrat za posledních 10 let existence firmy.

Mezi dalšími odběrateli Foxconnu můžeme vidět giganty jako je Sony, Dell, Motorola nebo Microsoft.

Informace stejného formátu se objevili o firmě sídlící taktéž v Tchaj-wanu a to o TSMC. Ta vyrábí pro Apple 60% procesorů a zaznamenává taktéž obrovské zisky. Ten loni činil 60,4 miliardy korun.

A jak jste se mohli dočíst v předešlých textech na našem blogu, tak i Samsung se řadí mezi největší dodavatele Applu.

U Samsungu se jedná zejména o 9,7palcové displeje pro iPad. Ty z 62% dodávají do Applu především Jihokorejčané. O zbylých 38% se stará Sharp s LG, kteří nemohou vyhovět vysokému tempu poptávky a tak se musel stát Samsung hlavním dodavatelem. Tuto závislost by v budoucnu chtěl Apple vůči svému největšímu konkurentovi samozřejmě omezit.

Tým AppleParts.cz

appleparts.cz

appleparts.cz

Prodej náhradních dílů a příslušenství pro zařízení Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 5 =

Okomentujte nás také na Facebooku