Pravidelně Vám přinášíme nejrůznější tipy, triky, návody a recenze ze světa Apple. Pokud používáte Apple zařízení, nezapomeňte nás sledovat!

Druhý největší obrat v historii nebo nejbohatší žena USA v řadách Applu. Tím vším se nyní může společnost pyšnit!

Do druhého fiskálního kvartálu tohoto roku neboli prvního letošního čtvrtletí se prodeje Apple Watch nezapočítávaly. I přes to firma slaví historicky druhý největší obrat ve své historii.

Přesné číslo zní neuvěřitelných 58 miliard dolarů, z čehož je 13,6 miliard zisk před zdaněním.

Když porovnáme výsledky s loňským rokem, Apple si polepšil o 27%.

Největším trhákem byly opět telefony. iPhonů se prodalo 61,2 milionu kusů. Růstu svědčí prodej v Číně, kde prodeje rostou závratnou rychlostí. Asie se stala druhým největším trhem firmy a Starý kontinent posunula na bronzové místo. Na celkovém obratu se iPhony podílely celkem 70ti %.

Důvod k oslavě nemají naopak tablety, které nadále upadají. Prodalo se jich 12,6 milionů kusů, tudíž nepředstavují ani 10% z celkového obratu.

Lépe na tom jsou počítače Macy, kterým se oproti ostatním konkurentům daří. Ty zaznamenaly 10% nárůst a staly se druhým nejvýdělečnějším produktem firmy.

Tato pozitiva nahrávají i Angele Ahrendtsové, bývalé ředitelce Burberry. Ta v květnu 2014 přešla na pozici viceprezidentky kamenného a online obchodu Applu.

Výdělek na novém postu 82,6 milionu dolarů ji pasuje nejen na nejlépe placenou osobu ve společnosti, ale především na nejbohatší ženu v celých Spojených státech.

Na Blogu se určitě objeví i výsledky po prodeji WATCH, tak nás bedlivě sledujte a buďte mezi prvními, ke kterým se informace dostane.

Tým AppleParts.cz

appleparts.cz

appleparts.cz

Prodej náhradních dílů a příslušenství pro zařízení Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

50 − 43 =

Okomentujte nás také na Facebooku