Pravidelně Vám přinášíme nejrůznější tipy, triky, návody a recenze ze světa Apple. Pokud používáte Apple zařízení, nezapomeňte nás sledovat!

Budou mít nově produkty Apple funkci rozšířené reality? Po skoupení firmy Metaio je to velice pravděpodobné !

Pod pojmem rozšířená realita si může každý představit něco jiného. V podstatě jde o označení reálného obrazu světa, který je doplněn počítačem vytvořenými objekty. Umožňuje přidávat dodatečný obsah jako jsou 3D modely, videa a další grafické prvky do těch existujících. Nyní se využívá v odvětvích reklamy, marketingu, e-shopech či hrách.

Vzhledem k tomu, že se jedná prozatím o relativně mladou a dynamicky se rozvíjející technologii, využití se očekává daleko větší.

Apple nedávno německou společnost Metaio zařadil do svých řad a v plánu je technologii začlenit do všech iOS zařízení, jelikož v mobilních přístrojích či tabletách potencionál rozhodně je.

Dříve byl dle Lorda z Metaio problém především ve výkonech zařízení, kdy se objevovalo sekání a nesourodost.

Jak můžete vidět na níže uvedeném videu, systém ke dnešnímu dni využívá i italská automobilka Ferrari. Na stejném principu fungují třeba i Google Glass.

Přesné plány Applu zatím známy nejsou, nicméně 9to5Mac přinesl v tomto týdnu zprávu, že v Cupertinu (město v Kalifornii) pracují na integraci rozšířené reality do svých Map.

Nechme se tedy překvapit, kdy se jako uživatelé prvně s tímto jevem setkáme.

tým AppleParts.cz

appleparts.cz

appleparts.cz

Prodej náhradních dílů a příslušenství pro zařízení Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 58 = 59

Okomentujte nás také na Facebooku