Pravidelně Vám přinášíme nejrůznější tipy, triky, návody a recenze ze světa Apple. Pokud používáte Apple zařízení, nezapomeňte nás sledovat!

Apple versus Samsung – Kdo v čem kraluje? Jsou to především konkurenti nebo i částeční partneři. Níže se dozvíte o jejich vztazích více!

S neustálým špičkováním jak mezi samotnými společnostmi, tak i mezi jejími uživateli či fanoušky se setkáváme všude. Firmy se soudně přou o své patenty, lidé vymýšlejí a navrhují různá parodijní loga a na sociálních sítích si v diskuzích hájí tvrdě svého favorita.

Realita je taková, že se po dobu čtyř let obě firmy předhánějí jak pomocí prodeje svých produktů, tak marketingových tahů.

V prodeji smartphonů je Apple výrazně před Samsungem, jelikož iPhony i přes svou vyšší cenu jdou zkrátka na dračku. Tomu dopomohl především prodej v Asii, kde se kalifornské nakousnuté jablko stalo jedničkou na trhu. Samsung tím přišel o téměř poloviční zisk právě z prodeje telefonů. Tomu nepomáhají ani další čínské značky – Xiaomi, Lenovo či Huawei, kterým musí Samsung konkurovat.

Naopak prvního fleka si drží smartphony se systémem android. Těch se loni vyrobilo vůbec poprvé více než jedna miliarda a drží si 81procentní podíl na trhu. Druhý je Apple s iOS s 15procentním podílem, a třetí Microsoft s 3procentním podílem.

Zdá se býti, že přátelské vztahy mezi těmito dvě giganty můžeme vyloučit. Ale opak je pravdou.

Samsung nedávno potvrdil, že vytvořil tým o 200 lidech, který vyvíjí displeje právě pro Apple. Součástí této spolupráce bylo i stažení žalob týkajících se patentových sporů.

Dle agentury Bloomberg je Apple dokonce největším externím zákazníkem jihokorejčanů, který součástky využívá.

Nechme se tedy ještě překvapit, jakým směrem se budou firmy ubírat. Zda-li to budou další žaloby či vzájemné výpomoci.

Buďte s námi stále ON-LINE a dozvíte se více.

Tým AppleParts.cz

appleparts.cz

appleparts.cz

Prodej náhradních dílů a příslušenství pro zařízení Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 48 = 49

Okomentujte nás také na Facebooku