Pravidelně Vám přinášíme nejrůznější tipy, triky, návody a recenze ze světa Apple. Pokud používáte Apple zařízení, nezapomeňte nás sledovat!

Apple v automobilovém průmyslu – to je Tesla Motors

Nejdříve Vám Tesla Motors ve zkratce představíme.

Jedná se o automobilku z kalifornského Silicon Valley, která konstruuje zejména elektromobily neboli hybridy. Společnost vznikla v roce 2003 zakladateli Martinem Eberhardem a Marcem Tarpenningem a dnes má celkem šest tisíc zaměstnanců. Název je odvozen po fyzikovi a elektroinženýrovi Nikolovi Teslovi.

Tato automobilka je často k Applu přirovnávána a to především kvůli prémiovým výrobkům s vysokou kvalitou provedení a skvělým designem. Nejen tyto pojmy obě společnosti spojují. Tesle výrazně pomáhají i bývalý zaměstnanci Applu, kterých se ke společnosti k dnešnímu dni připojilo téměř 150. Tím se netají ani Elon Musk (CEO), který ve své firmě vytváří obdobné prostředí. Tento jev je unikátní, jelikož je to pouze Tesla, které se daří přivábit talentované lidi z firmy s nakousnutým jablkem. Je to prý jak kvůli samotným produktům, které Tesla vyrábí, tak i kvůli Elonu Muskovi. Ten má s bývalým šéfem Applu Stevem Jobsem mnoho společného. Je to puntičkář, který má smysl pro detail.

Na první pohled by se laikovi mohlo zdát, že mobilní zařízení a počítače nemají s automobilovým průmyslem příliš společného, ale opak je pravdou.

Když se podíváte na Model S z roku 2012, tak má na palubovce zabudovanou 17ti palcovou dotykovou obrazovku, skrz kterou řídíte téměř vše uvnitř automobilu. Řidič pouhým dotykem ovládá jak panoramatickou střechu, tak klimatizaci či například přístup k internetu. Tento systém prochází pravidelnými over-the-air aktualizacemi.

V následujících desetiletích bude podle analytika Adama Jonase specializujícího se na automobilový průmysl software hrát ve vozech daleko výraznější roli. Ze současných 10% se dle něj bude určovat hodnota vozu až z procent 60ti.

Lidé se Silicon Valley přemýšlí úplně jinak, než ti v Detroitu, prohlásil Doug Field, bývalý zaměstnanec Applu dohlížející na produktový a hardwarový design MacBooků Air a také tehdejší vývojový inženýr Fordu.

Zde pro něj i pro mnohé představuje Tesla možnost stavět ta nejlepší auta na světě. Proto se na Motown, přezdívající se Detroitu pohlíží jako na minulost.

Zdali se tyto prognózy o technologických výhodách projeví jako výhodou, ukážou až další dekády, kdy můžeme očekávat produkci hybridů i od všech konkurenčních automobilek.

appleparts.cz

appleparts.cz

Prodej náhradních dílů a příslušenství pro zařízení Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 2 =

Okomentujte nás také na Facebooku